איך להיות צלם עצמאי

יש לנקוט בצעדים רבים כאשר הופכים את התשוקה שלך לצילום לקריירה. זה אולי נראה מכריע עבור קבלנים עצמאיים חדשים בהתחלה, אבל משרות צילום עצמאיות ניתנות להשגה באמצעות מחקר, תשוקה ותוכנית עסקית ברורה. המשך לקרוא את המאמר שלנו אם אתה רוצה לדעת יותר על איך להיות צלם עצמאי.

איך להפוך לצלם עצמאי

אחד הדברים הראשונים שאתה צריך לעשות כשאתה מתחיל כצלם עצמאי הוא להכין תוכנית. צריך להיות כיוון לעקוב אחריו כשאתם עוברים את התהליכים של פתיחת עסק אישי וצמיחתו. צור משימות ניתנות לניהול של דברים לעשות כאשר מתחילים. להלן רשימה של כמה היבטים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת יצירת תוכנית.

עבוד עם ההרכב שלך

שישה שלבים שכדאי לבצע כדי להפוך לצלם עצמאי

פתיחת מיזם עסקי חדש יכולה להיות מאוד מאיימת, אך אין מדריך מושלם לעקוב אחר עבור כל סוג של עסק. עם זאת, אם אתה משקיע בעצמך ויש לך דחף, ביטחון עצמי ותוכנית עסקית בת קיימא, העסק שלך יפרח.

יצירת תוכנית עסקית .1

כל השלבים הללו הם חלק מתהליך יצירת תוכנית עסקית. תוכנית עסקית לא צריכה להיות מתווה מדויק של העסק שלך, אבל היא צריכה לשמש כמסגרת שתוכל להתייחס אליה כשאתה מאבד כיוון או מיקוד.

כדי להתחיל, תאר את עסק הצילום שלך, גלה איזו נישת צילום אתה רוצה לחקור, לאיזה שוק אתה רוצה לכוון, מה מייחד אותך, וציין את המטרות והיעדים שלך. בתוך תוכנית זו, כלול גם את הלוגיסטיקה וגם את יעדי העל שיש לך עבור העסק שלך. חיוני להיות מאוד מאורגן לאורך תהליך התכנון והביצוע של אסטרטגיה עסקית. ככל שהחשיבה שלך תהיה מפורטת וממוקדת יותר, כך יהיה קל יותר להפוך את התחביב שלך לקריירה.

כחלק מהתוכנית העסקית שלך, תצטרך גם לשקול כיצד אתה רוצה לבנות את העסק שלך באופן חוקי, את השם שאתה רוצה לרשום ודרישות אחרות של רישיון עסק.

מצא את עסק הצילום העצמאי שלך בנישה .2

כדי לענות על השאלה שלך איך להיות צלם עצמאי? כדאי גם לדעת שעצמאיים חדשים עשויים להיות מופתעים לגלות את כל נישות הצילום השונות שיש להן ביקוש לצלמים. כל עסק הוא ייחודי וישנן דרכים שונות שבהן צלמים עצמאיים יכולים להתמחות בתחומים אלו.

צילום מדיה חברתית

צילום מדיה חברתית מיועד לצלמים שרוצים להתמחות באינסטגרם [1] או בפייסבוק. יש ביקוש גדול לתמונות בימינו מכיוון שעסקים זקוקים להרבה תוכן איכותי ורלוונטי כדי להגדיל את קהל המעריצים שלהם במדיה החברתית, במיוחד אם הם מתכננים לפרסם בפלטפורמות הללו. כשעסקים משקיעים בתמונות באיכות גבוהה יותר, הלקוחות מתייחסים אליהם ברצינות רבה יותר. ובמקרה של מיקום פיזי כמו בית קפה או מסעדה, מדיה חברתית יכולה למשוך יותר אנשים למקום.

כצלם עצמאי המתמחה במדיה חברתית, עליך ליצור הצעה המתארת את סוגי התמונות שתצלם וכיצד ניתן להשתמש בהן לקידום החברה. אתה יכול אפילו להציע חוזה ריטיינר לצלם תמונות חדשות מדי חודש. לחברות רבות יש תקציבי פרסום שנתיים שהם יכולים להוציא על צילום מקצועי, אז עשו כמיטב יכולתכם לעבוד איתם ולשמר את הלקוחות הללו.

צילום משפחה ופורטרטים

צילומי משפחה הם אחד מסוגי הצילום העצמאי הנפוצים והפופולריים ביותר. יש ביקוש עצום לסגנון זה של צילום עצמאי מכיוון שמשפחות כל הזמן גדלות ומשתנות, והורים רוצים לתפוס רגעים יקרים. השתמש במדיה החברתית לטובתך כצלם משפחה ופורטרט, ושקול להציע מפגשי ישיבה מוזלים או בחינם כתמריץ ללקוחות הראשונים. בכל הנוגע לצילום עצמאי למשפחה, הניסיון הכולל של הלקוח הוא משמעותי מכיוון שהפניות שלו יביאו את הלקוחות החדשים ביותר.

צילום אירועים

צילום אירועים כולל חתונות, מסיבות וקונצרטים. מתכנני מסיבות מחפשים כל הזמן צלמים עצמאיים כדי ללכוד אירועים חשובים אלה. להיות איש רשת סולידי חיוני עבור סוג זה של צילום עצמאי, והיכרות עם מארגני אירועים ומפגשים יהיו הדרך העיקרית להתקבל לעבודה.

לאחר שתסיים לערוך את העבודה שלך, חשוב לסמן את התמונות שלך כדי שאנשים ברשתות החברתיות יידעו מי אתה.

צילום פורטרט

כצלם אירועים, תשים לב שהאירועים הללו הם עבודה רבה. לדוגמה, חתונות הן בדרך כלל בעלות סיכון גבוה יותר מהתמונות המשפחתיות הרגילות שלך, וכרוכה יותר עבודת עריכה. תמחר את העבודה שלך כראוי

ולדעת למה אתה נכנס. אירועים אלה עם הימור גבוה יותר דורשים ממך לנוע במהירות כדי לצלם תמונות של פעם בחיים. כדי לפרוץ לתחום, הציעו את שירותיכם בתעריף מוזל לאירוע של חברים לבניית תיק עבודות ולאחר מכן המשיכו לשווק את עסקי הצילום העצמאיים שלכם במדיה החברתית.

צילום עיתונות

צילום עיתונות, הידוע גם כצילום עיתונות, הוא דרך ייחודית לשלב אמנות, עיתונות וצילום. באופן כללי, סגנון זה של צילום עצמאי מתמקד בחדשות ומתמקד בתיעוד, פוליטיקה בינלאומית או צילומי רחוב. כדי למצוא משרות כצלם עיתונות עצמאי, צור קשר עם עיתונים, מגזינים וכתבי עת, מכיוון שהם מחפשים לעתים קרובות תמונות של חדשות ואירועים מקומיים.

סגנונות צילום אחרים

השמיים הם באמת הגבול כשמדובר בפרילנסר כצלם. אם אתה יכול לצלם תמונה, רוב הסיכויים שיש מישהו בחוץ שיכול להשתמש בה. צלמים רבים מתמחים בנישה אחת, כולל אוכל, נסיעות, חיות בר, נדל"ן ואופנה. מצא נישת צילום שאתה נלהב ממנה ומתמחה בה. רוב הסיכויים שמישהו יחפש את השירותים שלך.

גילוי והשקעה בציוד צילום .3

כאשר מחליטים באיזה ציוד להשתמש כצלם מקצועי, חשוב לחקור אילו מוצרים קיימים בחוץ ובמה אתה מעדיף להשתמש. מותגי מצלמות רבים, אביזרים ותוכנות עריכה זמינים. מוצרים אלה נעים באיכות ובמחיר, אך אחד הדברים החשובים ביותר לדעת כצלם עצמאי הוא "זה האמן, לא הכלי." בהקשר של צילום, הביטוי הזה אומר שזה לא בהכרח משנה אם אתה קונה את הציוד היקר ביותר, אתה צריך ללמוד איך להשתמש במצלמה ובאביזרים כדי להשיג את התוצאות שאתה רוצה. השקעה בחינוך ולמידה על פונקציות המצלמה, תאורה, פוזות ותוכנה חשובה לא פחות מרכישת ציוד איכותי.

בעת רכישת מצלמה, רכישת DSLR היקרה ביותר בשוק אינה הכרחית. הלקוחות משלמים על העין האמנותית שלך, לאו דווקא על הציוד המפואר שלך. מצלמות חיישני חיתוך, כגון Canon Rebel T5, בשילוב עם עדשת 50 מ"מ 1.8 יעניקו לך את האיכות הדרושה ליצירת תמונות מקצועיות. גם השקעה בתוכנות עריכה איכותיות, כמו הגדרות קבועות מראש של Lightroom ו-Lightroom, יכולה לשפר את איכות התמונה הסופית.

בהתחשב בכך שרוב מצלמות ה-DSLR הן רק כמה מאות דולרים, עלויות ההתחלה כדי להפוך לצלם עצמאי הן נמוכות למדי. ברגע שתתבסס יותר כצלם, תוכל להשתמש ברווחי הצילומים שלך כדי לקנות ציוד צילום באיכות גבוהה יותר.

החלטה על תעריפים .4

יש קו דק בין חיוב נמוך וחיוב יתר עבור שירותי צילום. אחת הדרכים לתמחר את שירותי הצילום שלך היא ליצור חבילה הכוללת את הצילום ומספר מסוים של עריכות. במקרה של צילומי משפחה, בעת ביצוע צילום, אפשרו ללקוחות לבחור חבילה בטווח המחירים בהתאם למספר התמונות הערוכות שהם רוצים. כדי לתמחר את החבילות השונות, היו מציאותיים לגבי הזמן שייקח לכם להשלים צילום, לעבור על התמונות ולערוך את התמונות הטובות ביותר.

טיפ חשוב נוסף: אל תפחד לגבות תשלום מלקוחות עבור השירות שלך. במיוחד כשמתחילים כצלם מקצועי. אם אין לך ביטחון ביכולות שלך, סביר יותר שתעשה צילומי תמונות חינם. עם זאת, אתה עסק, ואנשים משלמים על המומחיות והשירותים האמנותיים שלך. כשמתחילים, נהוג להציע כמה צילומי תמונות בחינם או בהנחה גדולה כדי לבנות את תיק העבודות שלך. ובכל זאת, אתה חייב להיות בטוח ביכולות שלך כמקצוען אם אתה רוצה להרוויח כסף.

החל כפרילנסר, נסה להציע מחירים נמוכים יותר שעדיין מפצים אותך על הזמן והעבודה שלך. עם זאת, ככל שתגדל ויש ביקוש גדול יותר לשירותים שלך, תוכל להעלות את המחירים ולשנות את סגנון העסק שלך לעבודה חכמה יותר במקום קשה יותר.

שיווק עסק הצילום העצמאי שלך .5

כשאתה מתחיל כפרילנסר, לאחר שפיתחת תיק עבודות קטן, אתה יכול להשתמש בתוכן הזה כדי לעדכן את חשבונות המדיה החברתית ואת האתר שלך בתמונות המציגות את יכולות הצילום שלך. בחיתוליו של עסק, מציאת לקוחות רבים ככל האפשר היא חיונית. אל תפחד לשלוח דוא"ל, להתקשר ולרשת כדי למצוא אנשים שמתעניינים בשירותים שלך.

באמצעות צילומים, מדיה חברתית ומפה לאוזן, העסק שלך רק ימשיך לגדול. עדכן את עדכון האינסטגרם ואת עמוד הפייסבוק שלך עם דוגמאות לעבודותיך באופן קבוע. יצירת אתר ידידותי למשתמש המאפשר ללקוחות פוטנציאליים ליצור איתך קשר לתאום צילום היא גם חיונית.

צילום דיוקן

שיווק הוא כלי מועיל כדי למתג את העסק שלך ולגרום ללקוחות חדשים לרכוש את שירותי הצילום שלך. כשזה מגיע לשיווק, צור תוכנית תן לעצמך זמן להגדיל את המותג והנוכחות שלך באינטרנט.

פיתוח תיק עבודות .6

הרחבת תיק העבודות שלך היא החלק הקל ביותר בתוכנית העסקית והיא חלק חשוב בשמירה על המותג שלך כצלם עצמאי. זה גם חיוני לשיווק עסקי הצילום שלך ולהשגת לקוחות חדשים. ככל שאתה צובר יותר ניסיון ומצלם יותר תמונות, חשוב להדגיש את החוזקות שלך ולהבדיל את עצמך מצלמים אחרים. תיק עבודות הוא דרך מצוינת לעשות זאת. כך, לקוחות יכולים לראות במהירות כמה אתה מוכשר ולדעת למה לצפות אם יחליטו להעסיק אותך.

ישנן אינספור סיבות לפתוח עסק צילום עצמאי, אך אנשים רבים זקוקים לעזרה כדי למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם. פתיחת עסק יכולה להיות מרתיעה, אבל על ידי פירוק זה לשלבים, להיות הבוס של עצמך יכול להפוך למציאות.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על צלם לבת מצה כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן