כיצד לבחור מצלמה: מדריך הקנייה האולטימטיבי

האם אתה צלם שאפתן? אז אתה בוודאי תוהה מהי המצלמה הטובה ביותר לקנות. למרות שאנשים רבים כבר מחזיקים במצלמה הגונה המובנית בסמארטפונים או בטאבלטים שלהם, מכשיר המוקדש אך ורק לצילום מאפשר לך לחקור את הצד היצירתי שלך בעת צילום תמונות. בין אם אתם נהנים מצילום כתחביב או מקצוע רציני, קניית מצלמה חדשה עשויה להיות החלטה מרגשת אך מאיימת. מדריך מקיף זה מציע טיפים חכמים כיצד לבחור את המצלמה הטובה ביותר עבורך.

סוגי מצלמות.

סוגי המצלמות הנפוצים ביותר הם:

רפלקס דיגיטלי עם עדשה אחת (DSLR): 

מצלמות DSLR משתמשות בעדשה אחת כדי למסגר, להתמקד ולצלם תמונות. זה הופך אותם לבחירה פופולרית בקרב צלמים חובבים ומקצועיים כאחד. הם מורכבים משני חלקי מפתח: הגוף והעדשה. עם חיישנים גדולים, מצלמות DSLR מציעות צילום טוב יותר בתאורה נמוכה ואפקט רקע טוב, המכונה גם בוקה. דגמי כניסה הם גם ידידותיים לתקציב. בנוסף, הגודל הגדול שלהם מציע ארגונומיה טובה ועדשות הניתנות להחלפה הופכות אותם למגוון יותר.

צילום דיוקן

מצלמות ללא מראה:

מצלמות אלו קלות, קומפקטיות ומאפשרות צילום וידאו מהיר. ללא מראה, מצלמות DSLR מציעות ייצוב תמונה טוב יותר ותמונות פחות רועדות. למצלמות ללא מראה יש עדשות קבועות או להחלפה. רובם מגיעים עם חיישני APS-C או מסגרת מלאה. עם פחות חלקים נעים, דגמים חסרי מראה הם שקטים ודיסקרטיים.

מצלמות קומפקטיות (צביעה וצילום):

מצלמות קומפקטיות מגיעות במבנה קל משקל לניידות מוגברת. הממדים הקטנים שלהם מבטיחים שהם נכנסים בקלות לתיק או בכיס שלך. למצלמות הצבע וצילום יש עדשות קבועות והן קלות לשימוש.

מצלמות גשר:

מצלמות גשר קטנות יותר ממצלמות DSLR וגדולות יותר מדגמי מצלמות קומפקטיות. לעתים קרובות יש להם עדשת זום בהגדלה גבוהה ופקדים ידניים. מצלמות גשר מגיעות עם חיישני תמונה קטנים ועינית אלקטרונית (EVF) ולא עינית אופטית (OVF).

מצלמות פעולה:

מצלמות פעולה הן מצלמות קטנות, קשוחות ועמידות למים שלעתים קרובות יש להן צילום וידאו כמוקד העיקרי שלהן. האם אתה צריך לצלם קטעים כשאתה נהנה מפעילויות בילוי בחוץ? התקן מצלמת פעולה על כיסוי הראש או הגוף שלך כדי לספק פרספקטיבה ייחודית בגוף ראשון. רוב הדגמים הללו כוללים זווית ראייה ייחודית של "עין דג".

קחו בחשבון את איכות התמונה.

ייתכן שיהיה קשה לשפוט את איכות התמונות שמפיקות מצלמות, מצלמות וידיאו ומזל"טים מבלי לצלם תמונות וסרטוני וידאו בעצמך. מכיוון שאיכות התמונה תלויה במידה רבה בעדשת המצלמה, ההחלטה איזה סוג של עדשה יש לדגם פוטנציאלי היא גורם מפתח שיש לקחת בחשבון.

צִיוּד

הרבה מצלמות DSLR וחסרות מראה מגיעות עם עדשות קיט. לעדשות הערכה יש יכולת זום לטווח בינוני וצמצמים משתנים איטיים. עדשות אלו הן מקום טוב להתחיל בו עבור חובבים או "צלם מקצועי". עם זאת, השקעה באביזרים למצלמה, כמו עדשת פריים ועדשת זום איכותית יותר, תשפר את חווית הצילום שלכם.

סוג העדשה.

מצלמות מגיעות עם עדשות קבועות או מתחלפות. כדי לעזור לצמצם את האפשרויות שלך, תחילה החליט אם אתה מרגיש בנוח עם עדשה קבועה במצלמה שלך או אם אתה צריך את הגמישות של עדשות מתחלפות. היכולת להשתמש בעדשות שונות מרחיבה את ההזדמנויות היצירתיות שלך ופותחת אותך לעולם שלם של צילום מהנה. לחלופין, מצלמות עדשה קבועות קלות לשימוש ומגיעות עם עדשת זום או פריים.

גודל וארגונומיה.

גודל המצלמה הוא גם גורם נוסף שיש לקחת בחשבון. עם זאת, הגודל הוא מאוד סובייקטיבי. מה שעשוי להיראות גדול למתחילים עשוי להיראות קטן בעיני איש מקצוע. עם כפתורים קרובים מדי זה לזה, מצלמות קומפקטיות עשויות להרגיש מביך לשימוש. אתה גם רוצה לזכור כמה קל להעביר מצלמה גדולה יותר. אם ברצונכם להשתמש בתיק מצלמה קיים, מדדו מראש כדי לוודא שהמצלמה החדשה שלכם תתאים פנימה. ישנם גם דגמי מצלמות עם אחיזות להבטחת נוחות אופטימלית.

גודל חיישן.

מצלמות דיגיטליות משתמשות בחיישנים כדי להקליט תמונות. חיישנים גדולים יותר מספקים איכות תמונה טובה יותר בתנאי תאורה חלשה. חיישנים רחבים גם מגבירים את היכולת לטשטש רקע. שלושת סוגי החיישנים הנפוצים ביותר הם:

  • 1 אינץ' או קטן יותר: נמצא בעיקר במצלמות קומפקטיות בתקציב נמוך
  • APS-C: למצלמות קומפקטיות מתקדמות, מצלמות ללא מראה ומצלמות DSLR יש חיישן מסוג זה
  • מסגרת מלאה: נמצא גם במצלמות קומפקטיות מתקדמות, DSLR וחסרות מראה

אם אתם מחפשים מצלמה לשימוש מקצועי, בחרו במצלמות חיישן APS-C מתקדמות או מתקדמות. חיישני APS-C יכולים להכפיל את אורך המוקד של העדשה שלך, וזה שימושי בעת צילום נושאים מרוחקים.

מהירות וביצועים.

מפרטים שחשוב לבדוק בעת רכישת מצלמה הם מהירות מיקוד אוטומטי, פריימים לשנייה (fps), זמן הפעלה ודירוגי מהירות פעולה כללית. דירוג ה-fps הוא מספר התמונות, הצילומים או הפריימים שמצלמה יכולה לצלם בשנייה. דירוגים גבוהים יותר ל-fps מציעים תמונות או וידאו חלקים וברורים יותר. למצלמות DSLR יש זמני "התעוררות" מהירים יותר מאשר לדגמים של הצבע וצילום וללא מראה.

דירוג רזולוציה.

נמדדת במגה פיקסל, הרזולוציה משפיעה על איכות התמונה של מצלמות דיגיטליות. האם אתה מתכנן לחתוך את התמונות שלך או להדפיס תמונות על משטחים גדולים עבור צלם פורטרט? לכו על מצלמה עם דירוג מגה פיקסל גבוה יותר. תמונות מגה פיקסל גבוהות מתהדרות יותר בפרטים אך תופסות יותר מקום אחסון בכרטיס הזיכרון של המצלמה שלך. זה עלול לגרום לתמונות לקחת זמן רב יותר לשלוח, לאחסן ולערוך אותן. לעתים קרובות אנשים שופטים בטעות את איכות תמונת המצלמה באמצעות דירוג הרזולוציה. גודל הפיקסלים תלוי בחיישן התמונה ומשפיע על האיכות יותר מהרזולוציה.

מַצלֵמָה

ביצועי וידאו.

כל המצלמות הדיגיטליות המודרניות יכולות לצלם קטעי וידאו. לחלקם יש תכונות מתקדמות, כגון רזולוציית 4K Ultra HD, בעוד שלאחרים יש יכולות וידאו בסיסיות. אם הסרטון הוא המוקד העיקרי שלך, המפרטים העיקריים שיש לקחת בחשבון הם:

  • קצבי פריימים: דירוגי 30fps ו-24fps הם סטנדרטיים, בעוד ש-60fps ומעלה מתאים לצילומים בהילוך איטי
  • ייצוב תמונה: אם אתה מתכנן לא להשתמש בחצובה[1], שקול ייצוב תמונה בגוף ובעדשה
  • תכונת וידאו 4K: זה משפר את איכות התמונה, במיוחד כאשר הוא משוחזר על טלוויזיית 4K Ultra HD
  • כניסות מיקרופון חיצוניות: מיקרופונים חיצוניים לוכדים את האודיו הטוב ביותר
  • מגבלות משך ההקלטה: זה קובע כמה קטעים אתה יכול להקליט בבת אחת
  • LCD מסתובב: מפחית עומס בצוואר ומאפשר לך לצלם את עצמך בקלות
  • פלט HDMI: עוזר להקליט להתקני לכידה חיצוניים עם כבל HDMI

תכונות נוספות שיש לשים לב אליהן כוללות חיי סוללה, מצבי צילום ידניים, מצבים אוטומטיים, ביצועי ISO גבוהים, חריצי זיכרון, קישוריות אלחוטית ומסכי מגע.

מדריך רכישת מצלמה זה מדגיש את כל מה שאתה צריך לדעת בעת בחירת מצלמה חדשה כדי שתוכל ליהנות מחוויית הצילום והווידאו שלך.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן