איך להתחיל צילום עסק מוצלח

אם יש לך כמה צלעות צילום יצירתיות, אולי תרצה לפתוח עסק משלך. אתה לא לבד ברצון להפוך את המוצא היצירתי שלך למיזם להרוויח כסף. צילום הוא מקצוע ותחביב פופולרי כרגע – וזו הבעיה. ככל שציוד המצלמה הפך לזול וידידותי יותר לצרכן, וכמעט כל סמארטפון כולל כעת מצלמה מצוינת, כולם צלמים.

אבל, זה לא אומר שאתה צריך לזרוק את החלומות שלך לבעלות על עסק צילום הצידה. זה רק אומר שאולי תצטרך לעבוד קצת יותר קשה כדי לבדל את עצמך מלהקת היורים החובבים. כדי לעזור לך למצוא דריסת רגל בצילום שלך, ביקשנו משלושה צלמים מקצועיים שהקימו עסקים משלהם לשתף את הטיפים שלהם להצלחה.

שלבי התכנון

לפני שאתה קונה מצלמה ויוצר אתר אינטרנט, תרצה לעשות עבודת הכנה קטנה.

1. כתוב תוכנית עסקית לצילום

כל יזם רציני יגיד לך שאתה צריך לארגן את המחשבות שלך על הנייר. מסמך מפורט זה משמש כמפת הדרכים שלך, המתאר מהו העסק שלך וכיצד הוא יהיה רווחי. זה מפרק דברים כמו תזרים מזומנים, הוצאות, בעלות ותחרות.

כתוב תוכנית עסקית לצילום

צילום הוא אחד העסקים התחרותיים ביותר שיש. אתה צריך להיות איש עסקים טוב מאוד כדי להתפרנס בכבוד. אתה תגיע לשם הרבה יותר מהר אם תתחיל נכון. יצירת תוכנית עסקית עשויה להיראות כמו משימה מרתיעה, אבל זה לא חייב להיות אם יש לך את הכלים הנכונים.

2. העריכו את עלויות הפתיחה של עסק הצילום שלכם

כחלק מתהליך התכנון העסקי שלך, תצטרך להעריך את עלויות ההפעלה שלך. מה הם הדברים החיוניים שתצטרכו לפני שתוכלו להשיק את העסק שלכם באמת?

ציוד מצלמה לבדו יכול לעלות למעלה מ-10,000 דולר. תצטרך גם רישיונות עסק, ביטוח, אתר אינטרנט ותוכנות הנהלת חשבונות כמו QuickBooks או Xero.

מה עם סטודיו? האם אתה מתכנן להתחיל עם חלל סטודיו ייעודי או לעבוד מחוץ לביתך? אם אתה צריך שטחי משרדים, תצטרך לחקור נכסים להשכרה מסחרית ולחשב את העלות החודשית הזו, יחד עם עלות השירותים, בתוכנית הפיננסית שלך.

3. אבטחת קרנות סטארט-אפ

אם יש לך מספיק כסף בחשבון הבנק שלך כדי לפתוח את העסק שלך אולי לא תצטרך ללוות כסף, אבל יזמים רבים זקוקים לסיוע. אנשים רבים שפותחים עסק בפעם הראשונה בסופו של דבר מבקשים עזרה ממשפחה או מחברים, או שומרים על העבודה היומיומית שלהם עד שהעסק שלהם יתקיים.

בין אם תבקשו מחברים ובני משפחה סיוע פיננסי ובין אם תבקשו הלוואה בנקאית, תזדקק לתוכנית עסקית שתפרט כיצד תוציא את הכספים ומתי או איך תחזיר למלווים שלך.

4. גלה את הכספים האישיים שלך

אם אתה רק מתחיל, הבין שהעסק שלך כנראה לא הולך להיות רווחי בן לילה. ייתכן שתצטרך לעבוד בעבודה אחרת כדי להסתדר עד שהעסק שלך ייצור מספיק כסף.

5. קבל ניסיון מקצועי

תצטרך להראות ללקוחות הפוטנציאליים שלך מה אתה יכול לעשות, ועבודה לצד צלם מקצועי היא דרך מצוינת לקבל קצת ניסיון ולהתחיל לבנות תיק עבודות.

חשוב לא פחות הוא להשתמש בניסיון הזה כדי להרכיב תיק צילום שמדגים את המיומנות שלך. התחשב בקהל שלך ובנה את תיק העבודות סביב מה שהם רוצים לראות. שמור אותו מעודכן, כך שלקוחות פוטנציאליים חדשים יוכלו לראות עבודות עדכניות ורלוונטיות.

6. קנה ציוד למצלמה

השאלה העיקרית היא כיצד לבחור מצלמה בשנת 2023 לכן, ודא שאיכות המצלמה שלך טובה יותר מטלפון והיא לא צריכה להיות גדולה ממה שאתה יכול להתמודד עם. כשזה מגיע לציוד מצלמה, תזדקק לשתי מצלמות, שתי עדשות באיכות גבוהה, שני פלאשים ופוטושופ ולייטרום כדי לערוך את התמונות. למה שתי מצלמות? אתה צריך ציוד גיבוי. אפילו ציוד חדש נשבר.

7. בוא עם תוכנית תמחור

כמה תגבה עבור השירותים שלך? זו שאלה קשה לכל צלם, במיוחד כשאתה רק מתחיל. גלה מה שווה שעה אחת מהזמן שלך. נניח שהזמן שלך שווה $50 לשעה.

על כל שעה שאתה מבלה בצילום, תבלה בערך שלוש שעות בעריכה. אתה צריך לקחת את זה בחשבון בתמחור שלך. אז, במשוואה זו, תגבה $200 עבור סשן צילום של שעה אחת. כמובן, מבנה התמחור שלך הוא שלך, זו רק דרך להמציא נקודת התחלה.

8. השקיעו באתר רוצח

לאחר שתמצא שם לעסק הצילום שלך, תצטרך אתר אינטרנט. יש תבניות אתר חינמיות בחוץ, אבל האתר שלך הוא כמו חלון הראווה שלך. אתה רוצה שזה יהיה מרשים, אז תחשוב אם עדיף ליצור את האתר שלך בצורה מקצועית.

השקיעו באתר רוצח

האתר שלך צריך, כמובן, להציג את העבודה שלך. זה מה שהלקוחות שלך ירצו לראות. שמור על האתר שלך מאורגן על ידי חלוקת הגלריות שלך לפי קטגוריות. כלול תמונה שלך ודף שמתאר את הרקע והניסיון שלך. פרטי התקשרות הם גם חובה. זה רעיון טוב לרשום לפחות חלק מהמחירים שלך. זה עוזר לנהל את ציפיות הלקוחות ומונע מאנשים לנסות לנהל משא ומתן על מחיר נמוך יותר.

9. צור מותג משלך

אתה צריך להבדיל את עצמך מאחרים. אתה לא יכול להיות הכל עבור כולם או שתיכשל כישלון חרוץ. כדי למשוך לקוחות עליך ליצור מותג וסגנון. התחל בזיהוי שוק היעד שלך. האם את מעדיפה לעשות זריקות הריון? יילודים? דיוקנאות בכירים לתלמידי תיכון? או איזה סוג צילום אתה רוצה לעשות כמו צילום בשחור לבן, צילום פורטרט או צילום אופנה. גלה מה מייחד אותך כצלם והשתמש בו כדי למתג את העסק שלך.

10. פנו זמן לרשת

כצלם וכבעל עסק חדש, אתה צריך לרשת את הלב שלך. אתה יכול להיות הצלם הגדול בעולם, אבל אם אנשים לא יודעים עליך, זה לא יעשה לך טוב. הצטרף לקבוצות, פורומים, מועדונים, קולקטיבים, כל מה שאתה יכול. ודא שהאנשים האלה יודעים עליך ומכבדים אותך, ותקבל הפניות.

11. להיות אדם של אנשים

כצלם, אתה לא צריך רק כישורי קומפוזיציה מטורפים, אתה צריך גם כישורי אנשים. אתה רוצה לוודא שללקוח תהיה חוויה נהדרת. לא רק שהלקוח שלך יבטח בך, מה שמביא לצילומים מעולים, אלא שחוויה טובה פירושה גם שהלקוח שלך יפנה אותך לאחרים.

אם מתאים, פגשו את הלקוחות שלכם לפני הצילומים. צלמי חתונות מקימים מפגשי צילום אירוסין כדרך להכיר את הלקוחות שלהם לפני היום הגדול. אם אינך מציע צילום חתונה, הקפד לשבת ולדבר עם הלקוח לפני שתתחיל לצלם תמונות.

עשה שיחת חולין קטנה ושוחח על ציפיות. זכור, אתה לא רק מוכר תמונות נהדרות – אתה מוכר חוויה.

12. יש שלטון חברים ומשפחה

החברים והמשפחה שלך כנראה יהיו חלק מהלקוחות הראשונים שלך, וזה נהדר. אתה תהיה אסיר תודה על ההזדמנות ובטח תרגיש נוטה לתת להם הנחה. אין בזה שום דבר רע, אבל זכרו, אתם מנסים להתפרנס. כדאי להמציא תוכנית סטנדרטית של חברים ומשפחה ולדבוק בה.

13. השתמש במדיה החברתית כדי לקדם את עצמך

מדיה חברתית היא כלי קידום נהדר, אבל עדיף להתחיל עם אתר אחד או שניים ולהשתמש בהם באופן עקבי. פייסבוק [1] עשויה להיות אופציה טובה, אבל אולי כדאי לך לכוון לאחד מערוצי המדיה החברתית החזותית יותר כמו אינסטגרם. אחד החלקים החשובים ביותר של שמירה על ערוץ פעיל ומעודכן בכל ערוץ שתבחרו בו.

14. העלה את משחק השיווק שלך

אחת הדרכים הטובות ביותר להרחיב את העסק שלך היא להשקיע יותר בשיווק.

  • מודעות גוגל
  • חבר עם ארגוני צדקה: לא רק שאתה מקבל את שמך בפני אנשים עשירים, אלא שברוב המקרים, הלקוחות ירכשו הרבה יותר מההדפסים החינמיים שמגיעים עם החבילה שהם קנו במכירה הפומבית.
  • צור רשימת דוא"ל והוסף לה כל הזמן
  • תחזק בלוג: בלוג הוא דרך מצוינת לבסס סמכות בתחום שלך. זוהי פלטפורמה פתוחה להציג את הכישרון, הטיפים והדעות שלך. כתבו על החוויות שלכם, תהליך העבודה שלכם, הציוד שלכם, איך אתם מתכננים את הצילומים וכו' הנושאים הם אינסופיים!

15. ערכו תוכנית חיסכון ושימו לב לתזרים המזומנים

לוקח זמן למשוך רווחים מהעסק שלך, ולוקח עוד יותר זמן לשים כמה דולרים בחשבון החיסכון. אבל חיסכון בכסף צריך להיות בראש סדר העדיפויות כשאתה מגדיל את העסק שלך. לא משנה איזה סוג צילום תעשה, במוקדם או במאוחר תגיע לחודש איטי. חסוך כסף כשאתה עסוק כדי שיהיה קל יותר להתמודד עם החודשים הרזים. מדובר על תשומת לב לתזרים המזומנים שלך, או כאשר מזומנים נכנסים ויוצאים מהעסק שלך.

ערכו תוכנית חיסכון ושימו לב לתזרים המזומנים

בהערה זו, הבהירו את תנאי התשלום שלכם. צלמים רבים ידרשו פיקדון מראש ואת היתרה לפני שחרור התמונות ללקוח. לא משנה מה תנאי התשלום שלך, ודא שהלקוחות שלך יודעים מה הם.

אם אתה עושה חשבונית ללקוחות לאחר שכבר ביצעת צילום, וודא שאתה מוציא חשבונית מיידית ושציינת בבירור מתי מועד התשלום. בהמתנה שלקוחות ישלמו אתה יכול ליצור בעיית תזרים מזומנים, גם אם יש לך הרבה עסקים, ועל הנייר, העסק שלך מביא הרבה הכנסות. עד שיש לך מזומן ביד, אתה לא יכול לשלם את החשבונות שלך.

תכן שתרצה לקרוא את המדריך שלנו בנושא טיפים להצגה לדוגמניות במידות גדולות.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן