הגדרת האור הבסיסית לצילום אוכל

ההגדרה שלך לצילום אוכל מתחילה באור. צילום לא יכול לקרות בלעדיו. צילום הוא ציור באור. תאורה היא השיעור החשוב ביותר בצילום. אז אם אתה מרגיש מוצף מכל הדברים שאתה צריך ללמוד, זה חיוני. אם אתה יכול לשלוט בזה, אתה תיצור תמונות יפות. בשיעור יסודות הצילום הזה, נבחן את ההגדרה הבסיסית לצילום אוכל, ובנוסף נציג כמה מושגי תאורה בסיסיים. זה כל מה שאתה צריך כדי להתחיל.

הגדרת האור הבסיסית לצילום אוכל

זהו מערך יסוד שממנו אתה מתחיל להרחיב את כישורי המניפולציה הקלה שלך בהתבסס על מצב הרוח והסיפור שאתה רוצה לספר. ההגדרה הבסיסית לצילום אוכל להפקת האור הרך הנפוץ בנישה שלנו היא:

צִיוּד

אור צד – מקור האור נמצא ליד הסצנה שלך

מפזר – מיקום בין מקור האור לנושא שלך

רפלקטור – ממוקם מול מקור האור כדי 'להחזיר' קצת אור בחזרה אל הנושא והסצנה שלך.

אתה תציב את ההגדרה שלך כך שהיא ליד חלון, כשהאור נופל על ההתקנה שלך משני הצדדים. אז הנושא שלך והמצלמה נמצאים ליד מקור האור. לאחר מכן, תציב מפזר בין מקור האור (החלון שלך) לבין הנושא שלך. זה 'יפזר' את האור כדי להפוך אותו רך – נעסוק בזה מאוחר יותר. בהתחלה, מקם את המפזר קרוב יותר לחלון מאשר לנושא שלך.

לבסוף, אם אתה צריך להאיר את הנושא שלך בצורה שווה יותר, אתה תציב רפלקטור בצד השני של הסצנה שלך כדי 'למלא' את הצללים שלך. זו תהיה ההגדרה הבסיסית שלך. ברגע שתבין את ההגדרה הזו לצילום אוכל, תוכל להתחיל לחקור יותר מניפולציות אור. אם אתה רוצה ללמוד עוד הגדרות מאחורי הקלעים לצילום אוכל, קרא את המדריך שלנו לטיפים לצילום למתחילים בשנת כאן.

עזרים בסיסיים לשינוי אור

בואו נרד למינימום של מה שאנחנו צריכים כדי לתמרן את האור הטבעי, נכון?

שני העזרים הראשונים למניפולציה של האור שכדאי לך לקבל הם רפלקטור ומפזר. אתה יכול אפילו להשיג את שניהם באחד ויש כמה שילובים זולים באמזון. מפזר הוא משהו שמפזר או מפיץ אור בצורה שווה יותר על הנושא שלך. יש למקם מפזרים בין מקור האור לבין הנושא שלך.

רפלקטור מקפיץ אור ממקור האור אל הנושא. זה מה שמכונה מילוי אור. מחזירי אור ממוקמים בדרך כלל מול מקור האור. ניתן להשתמש בכל משטח מחזיר אור, החל מלוחות קצף לבנים ועד למשטחים מתכתיים או מתכתיים.

קנה ציוד תאורה בסיסי

בפחות מ-100$ תוכלו לקבל את כל מה שאתם צריכים עבור מערך תאורה בסיסי לצילום אוכל. בתור צלם מקצועי, אתה יכול להיות הבעלים של כל המפזרים האלה, אבל אם היינו ממליצים על אחד, היינו מקבלים את Neewer 40" x 60" מכיוון שאני משתמש בו גם עם אור מלאכותי [1].

סוג התאורה הנפוץ ביותר לצילום מזון – אור רך

עכשיו יש לנו את ההגדרה הבסיסית לצילום אוכל וכמה מתקנים שאנחנו צריכים מתחת לחגורה שלנו, בואו נסתכל על סוגי וכיוון האור. הסוג הנפוץ ביותר של אור המוגדר לצילום אוכל נוצר כדי ללכוד אור רך. הוא משמש לרוב מכיוון שהוא משלים לאוכל קל.

הוא מאיר את המרקם והפרטים באוכל תוך גילוי צורה וממד. אור רך מאופיין בצללים רכים. אור רך יכול לשמש לכל מצב רוח. אתה יכול לקבל אור בהיר ורך או אור מצבי ורך. עכשיו 'רך' אינו שם נרדף לצללים בהירים או כהים. צללים רכים יכולים להיות בהירים וגם כהים. מה שעושה אותם רכים זה 'הקצוות הרכים' שלהם.

כעת, כאשר אנו מכירים את סוג האור הנפוץ ביותר בשימוש בצילום מזון, בואו נסתכל על שני הכיוונים העיקריים של האור.

שני כיווני האור העיקריים: אור אחורי וצדדי

שני כיווני האור העיקריים המשמשים בצילום מזון הם אור צד ותאורה אחורית. הם די מובנים מאליהם, אבל בוא נסקור אותם במהירות בכל מקרה. אור צד הוא המקום שבו האור מגיע מהצד של הנושא ומהמצלמה שלך. תאורה אחורית היא המקום שבו האור מגיע מאחורי המצולם וממול למצלמה שלך.

השעה ביום משפיעה על האור

אתה תדע בעיקר מעצם היותך בחיים שהשעה ביום משפיעה גם על האור. מהזריחה, עד הצהריים, ועד השקיעה והדמדומים. האור הוא בעוצמה שונה, בכיוון שונה ובעל תחושה שונה. אלוהים, אפילו עונות השנה מביאות לאור כל כך שונה נכון? אם אתה מצלם אור טבעי, חשוב לדעת את ההבדל. זו הסיבה שיש תרגיל נפוץ שבטח קראת הכולל צילום קערת פירות בזמנים שונים ובמקומות שונים בבית שלך.

זה תרגיל מאוד חזק וזה עובד. אם אתם חושבים על הבית שלכם, חשבו כיצד האור משתנה בחדרים שונים. האם ישנם חדרים בעלי אור בהיר בשעה מסוימת ביום ואחרים חשוכים? אחד הדברים הפשוטים והחזקים ביותר שאתה יכול לעשות הוא להבין כיצד האור משתנה בחלל הצילום שלך. אז למה לא לבדוק כל שעה כדי לראות איך האור נראה ולציין את ההבדלים לאורך היום.

צַלָם

הסיכום

בקצרה, להלן ההמלצות מהפוסט הזה:

  • הגדרת האור הבסיסית לצילום מזון כוללת הצבת הסט שלך ליד חלון, עם מפזר בין מקור האור שלך לנושא. הצבת רפלקטור מול מקור האור.
  • תרצה שיהיה לך מפזר ורפלקטור כעזרי מניפולציה של אור.
  • סוג האור הנפוץ ביותר לצילום אוכל הוא אור רך.
  • לשני כיווני אור למלאכה הם אור צד ותאורה אחורית.
  • השעה ביום תפיק סוגים שונים של אור טבעי.
  • צפייה באור טבעי משתנה לאורך היום ומיום ליום, עונה לעונה תעזור לכם לראות את המגוון.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן