טיפים לצילום נסיעות יצירתי כדי לתפוס את הרגע

כל צלם טיולים מתמודד עם האתגר של לצמצם כמה שיותר צילומים בזמן המוגבל שהם נמצאים במקום. כדי להתגבר על אתגר צילומי נסיעות זה דורש יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. במאמר זה אנו רוצים להרחיב על כמה מהנושאים הללו ולהוסיף עוד כמה טיפים. המטרה שלנו היא לעזור לך ללכת מעבר לקלישאה ולחשוב על צילומי נסיעות יצירתיים שמספרים את הסיפור של מיקום. תמונות מסע שאתה יכול להיות גאה בהן ולא רק צילומי חופשה אקראיים.

ארגן את הימים שלך

יש הרבה מה לומר רק להסתובב בנחת ולצלם כל מה שיקרה כדי להדהים אותך. אבל, אם אתה קצר בזמן, הכרחי שתנסה להפיק את המרב ממנו. לדעת מה הולך לקרות במיקום מסוים יכול לעזור מאוד מבחינה זו. שווקים, פסטיבלים, תהלוכות, חגיגות דתיות – כל אלה מציעים הרבה הזדמנויות נהדרות לתמונות מסע, אבל אתה חייב לדעת בדיוק מתי והיכן הם יקרו.

צילום טיולים

הציפור המוקדמת תופסת את התולעת

אם אתה רוצה לצלם תמונות מסע שבולטות ממיליוני תמונות החג שכל אחד יכול לצלם, הרגל לקום מוקדם. צלמי נוף יודעים שאור בוקר מוקדם בדרך כלל טוב יותר מאור צהריים, אבל אפילו בעיר, להיות בחוץ מוקדם פותח לך הזדמנויות שרוב האנשים האחרים יחמיצו.

אפשר מספיק זמן להעברות

קל לזלזל בזמן הדרוש לעבור ממקום למקום, במיוחד בעיר עמוסה. בעת חישוב הזמן לעבור מנקודה א' לנקודה ב', הוסף תמיד 50% יותר אם אתה צריך להגיע ליעד שלך בשעה מסוימת. אם תגיעו לשם מוקדם, רוב הסיכויים שתמצאו בכל מקרה משהו מעניין לצלם.

חפש נושאי צילום מסע מעניינים

זה לא קשה לעשות תמונה מעניינת של נושא מעניין. עם זאת, אפשר לצלם תמונות מעניינות של נושאים ארציים כל עוד אנו משתמשים בטכניקות קומפוזיציה יצירתיות , הצגות זו בזו, הומור, ניגודיות צבעים ואסטרטגיות רבות אחרות. אתה יכול להגדיל את הסיכויים שלך ליצור תמונות מעניינות על ידי יצירת רשימה – מחשבתית או כתובה – של נושאים פוטנציאליים. לאחר מכן צאו לצוד אחריהם והיו בטוחים שתמצאו הרבה יותר מאשר אם לא תכננתם אותם.

הנה כמה הצעות לכמה נושאים כלליים מאוד אבל הרשימה היא אינסופית:

  • אנשים בעבודה
  • מזון
  • חפצים יומיומיים
  • ארכיטקטורה

או לכו על משהו קצת יותר ספציפי, כמו: ידיים, אנשים קוראים עיתונים, אנשים תחת הגשם, כלבים ובעליהם ועוד.

מצא רקע מעניין או מסגור

אתה מוסיף עניין לתמונה של עובר אורח אקראי, שלא היה אומר דבר בפני עצמו, על ידי הצבת הנושא שלך על רקע מעניין או מסגור זה בזהירות. 

חקור קומפוזיציות צילום יוצאות דופן

תמונות קלישאות קורות לעתים קרובות בגלל שאנשים נוטים לשחזר את מה שהם ראו ואהבו. קל ליפול למלכודת הזו ובכנות, הסיבה לכך שחלק מהנושאים, במבט מזווית מסוימת או תחת אור מסוים, הופכים לקלישאות היא פשוט בגלל שהם יפים.

אבל אם, כצלמי טיולים, אנחנו רוצים ללכת מעבר לקלישאה, ראוי שנעשה משהו אחר. אחת הדרכים לעשות זאת היא לחקור באופן מודע קומפוזיציות חלופיות.

חקור קומפוזיציות צילום יוצאות דופן

לרדת נמוך ולירות למעלה

אתה יכול לשחזר חלק מהתחושה ולגרום להכל להיראות גדול יותר על ידי הנחת המצלמה שלך ממש נמוך על הקרקע וצילום כלפי מעלה. מצלמה עם מסך LCD הנטה לאחור וחצובה קצרה לשולחן יכולה להיות שימושית מאוד במצב זה. על ידי ירידה נמוכה, אתה יכול גם להסתכל על נושאים מסוימים, כמו ילדים, זרמי מים מתחת לסלעים, ואפילו נושאים זעירים שלא ניתן להבחין בהם בקלות, מה שבדרך כלל גורם לתמונות מרתקות יותר.

תעלה ותירה למטה

לטפס על נקודה שנותנת לך נוף ללא הפרעה ישר למטה. ואז כוון את המצלמה שלך למשהו שקורה ממש מתחתיך. זה יכול להיות גשר, מרפסת, גשר, מפלים, רכס הרים ועוד.

צלם תמונות של תקצירים

קומפוזיציות פשוטות, גיאומטריות ומופשטות יכולות להיות באמת ייחודיות, אבל אתה חייב לשים לב. צילום טיולים הוא העברת תחושה של מקום על ידי הכללת משהו שניתן לזהות כשייך לתרבות או מדינה מסוימת. לדוגמה, העיצוב של דלתות הפליז המעוטרות בשפע של הארמון המלכותי בפאס, מרוקו [1], כל כך אופייני לאותה מדינה שהוא חושפני גם בלי להראות את כל הדלת. כל מי שהיה בתוך הפנתיאון ברומא יזהה את האוקולוס הייחודי שלו ואת הדפוסים על התקרה הכיפה, אפילו בלי לראות את הכל.

למד להתמודד עם אור רע

כולנו אוהבים לצלם בשעה הזהב או בשעה הכחולה, אבל כשהזמן שאנחנו יכולים להקדיש לצילומי טיולים מוגבל, האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להיות בררנים? רחוב ריק של עיירה יוונית קיקלדית קטנה, עם הבתים הקוביים המסוידים הלבנים האופייניים לה, יכול להיראות נהדר תחת שמש הצהריים החזקה. ניתן להשתמש ב"חצובה לצילום" כדי לתפוס רגעים באור ובזווית מושלמים תוך כדי טיול מסביב לעולם.

למד לתפוס את הרגע המכריע

לפעמים זו מחווה או פעולה שיכולה ליצור או לשבור תמונה. למד את הנושאים הפוטנציאליים שלך וחכה שהם יעשו משהו, ואז נסה ללכוד אותם בשיא האקשן. זה בסדר להשתמש במצב צילום רציף של המצלמה שלך. לכידת רגע מכריע לא תמיד חייבת לערב אנשים בצילומי הטיולים שלך. צלם טיולים יכול למצוא יצירתיות בלכידת רגע דרמטי בלבה מתפוצצת או אפילו בהתזה של גל על הסלעים.

אל תתבסס על הנושא – ספר סיפור

לעתים קרובות אנו עוצרים להסתכל על נושא ולוחצים על התריס רק בגלל שהוא יפה. הכל בסדר, אבל על ידי הגבלה של עצמנו לכך, אנו מסתכנים בטעויות חמורות. הטעות הראשונה היא לא להבין שמול נושא יפה, לרוב האנשים יש את אותה תגובה ולוחצים על התריס בדיוק באותה צורה, מה שמוביל לתמונות שכולן נראות אותו הדבר. 

גם אם משהו חדש ואקזוטי עבורכם, בעולם המקושר הזה של טיולים המונית, הוא כנראה צולם כבר מיליון פעמים. הטעות השנייה היא לא לשים לב למה עוד יש בפריים שלך. זה יכול לכלול הסחות דעת או אפילו נושאים משניים אחרים שיכולים למלא תפקיד תומך; שימו לב ליחס שלהם לעיקרי.

צילום

הטעות השלישית והחמורה ביותר היא לא לחרוג מהנושא. האם אתה מנסה לצלם תמונה יפה או תמונה של נושא יפה? כדי להימנע מכך, אנו תמיד מנסים לזכור את הציטוט הנהדר הזה של מינור ווייט:

"אדם צריך לא רק לצלם דברים למה שהם אלא למה שהם אחרים."

יצירתיות היא לא משהו שקורה לך כשאתה לא מסתכל. זה תהליך שצריך לעקוב אחריו, מתנה שיש לטפח. כדי לעשות זאת, יש ללמוד לחשוב בצורה יצירתית, תמיד לחשוב במודע על דרכים חדשות ללכוד נושאים ישנים ולמצוא את מה שנמצא מתחת לפני השטח.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על צילום אוכל כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן