12 טיפים לצילום ספורט מדהים

רוצה לצלם תמונות מדהימות במקום ספורט עם המצלמה החדשה שלך? הנה כמה טיפים חשובים שיתנו לך יתרון על פני האחרים מה הסוד לצילומי ספורט מעולים? אתה לא בהכרח צריך לצלם אירוע של ליגת העל, למרות שמופע גדול לרדוף אחריו תמיד יעזור. להלן העצה הטובה ביותר שלנו לצילום ספורט מעולה, לא משנה את מי אתה מצלם או היכן הם משחקים. המשחק מתחיל.

1. השתמש בעדשה ארוכה

זריזות זה הכל בעולם צילום הספורט. אתה תרצה להישאר קל על הרגליים, תמיד מוכן לזריקת החיים. תקועים בחלק האחורי של הבית? לא בעיה עבור צלם מצויד היטב. אתה יכול לצלם את דרכך, ממש בכל סדרה של נסיבות מצערות.

עדשה מינימלית של 200 מ"מ היא הסטנדרט עבור רבים, אבל אם אתה מצלם באצטדיון בתום לב או בכל מקום אחר בעל פרופורציה טיטאנית ומסחרית, תרצה להשקיע בעדשת 400 מ"מ לפחות.

2. צלם במהירות תריס גבוהה

תרצה לצלם במהירות תריס דקה ללחוש, בעצם מאותה סיבה – מהירות תריס מהירה מחליקה את הנושא, גונבת רגע בזמן, והופכת אותו לחדות מושלמת. לא כל צילומי ספורט כרוכים בהכרח שספורטאים פוגעים בו במהירות המרבית – ובכל זאת, זהו טיפ אחד לצילום ספורט שכדאי לזכור, גם אם אתה יורה שחקני גולף.

צילום ספורט

כמו כל סוג של צילום אירועים בשידור חי, גילוי נאות הם חלק מהצילומים המתוקים ביותר לפני ואחרי המשחק. ולפעמים, הרגעים הללו אפילו משובצים לאורך כל המשחק, בצד, וביציע.

קרא גם על תוכנות עריכת כאן.

3. השתמש במצב פרץ

מבחינה טכנית, ככל שמהירות התריס שלך תהיה מהירה יותר, כך תוכל לצלם יותר תמונות בבת אחת. זה חל במיוחד על צלמים שאוהבים מצב פרץ או משתמשים בכל סוג של מצב צילום רציף אוטומטי.

מצב פרץ הוא לא תמיד הדרך ללכת, אבל הוא יכול לספק רמה נוספת של ביטחון. לכידת קשת כולה של רגע בחירה לא רק שסביר יותר שתניב תמונה מקובלת; אולי אפילו תקבלו כמה אפשרויות הגונות בפוסט.

4. הישענו על ה-ISO שלכם, אך אל תגזימו

ISO הוא נער המים הנפילה של צלמי אירועים חיים בכל מקום. זו דרך מצוינת להסתדר כשהאור מועט ואתה צריך את הצילום, אבל אולי לא תמיד יהיה קל להעריך כמה זה גובה מהאיכות של כל תמונה.

הכרת הציוד שלך היטב תהיה אחת הדרכים להימנע מלירות בעצמך לפינה הדוקה בפוסט. עריכת סבב משלך של בדיקות מצלמה בתאורה חלשה מראש עם הציוד שאתה מתכוון להשתמש בו היא הדרך היחידה לדעת אם תוכנית ההתקפה שלך מתאימה ומציאותית או לא.

5. הימנע משימוש בפלאש

זהו אחד הכללים הקרדינליים של לא רק צילומי ספורט אלא גם כל סוג אחר של אירוע חי או צילומי במה. אתה אף פעם לא רוצה לתת לתפקיד או לציוד שלך לשבש את ההופעה או את הריכוז של המבצעים או האורחים שנשכרת לתעד.

התפקיד שלך, בלשון המעטה, הוא לגרום לכל שחקן להיראות כמו כוכב על. אם יש לך נורת מהירות ענקית מהבהבת בפניהם כל ארבע שניות, ייתכן שהם לא יוכלו להופיע בשיאם. אתה תגנוב את הזריקה לא רק מהם אלא גם מעצמך. זה פשוט נימוס נפוץ.

6. נצל את האורות מסביבך

צילום הספורט הטוב ביותר מטביע את הצופה הן במשחק והן באווירת המשחק. אירוע ספורט הוא בדרך כלל מסיבה, והאווירה והתפאורה של האצטדיון צריכים להיות חלק מהסיפור שאתה מספר. אפילו מקומות בעיר קטנה משרתים סוג ייחודי של אווירה. ניצול שטח האדמה, כולל התאורה המקומית סביבך, היא דרך מצוינת להתחיל.

אורות אצטדיון, תאורת במה ואפילו אלמנטים סביבתיים כמו מסכי LED בהירים, לוחות תוצאות מהבהבים וג'מבוטרונים עשויים כולם לעמוד בתור אור מפתח מאולתר או בועט. עצב את עצמך סביב מקורות תאורה טבעיים אלה, ותמיד תהיה מובטחת קומפוזיציה נוגדת ומנוגדת.

7. מקמו את עצמכם בצורה אסטרטגית, ותמיד היו זזים

ברוח זו, איננו יכולים להדגיש את החשיבות הן של מודעות למצב והן של הצורך להיות תמיד בתנועה, גם אם אתה רק יוצא מהדרך של מישהו חשוב יותר. רוב הסיכויים שיש לך הרבה קרקע לכסות. גם אם המקום קטן, עדיין תרצו לראות אותו מכל זווית.

צופי מיקום חשובים ביותר כדי ללמוד את המקומות הטובים ביותר לצילום תמונות. אפילו בדיקה של עשרים דקות לפני תחילת האירוע תיתן לך יתרון מדהים על פני הצלם שפשוט צולל פנימה בלי לדעת מה צפוי.

בדוק היכן צוות האירוע מקים אורות גדולים, זהה אזורים עתירי תנועה שכדאי להימנע מהם, ומצא מקום לטעון את הציוד שלך כדי להכין את עצמך לערב מוצלח במרוצים.

8. שחק עם זווית, קומפוזיציה ונושאי

צילומי גוף מלא, צילומי אמצע פעולה ופורטרטים הם כולם מחיר סטנדרטי לאחר המשחק. עם זאת, בין הרגעים היותר כדאיים מבחינה מסחרית, אתה תמיד צריך להקשיב מקרוב לאינטואיציה שלך.

פרספקטיבה או נושא יוצאי דופן מספרים סיפור אחר מאשר רק לעשות את בדיקת הנאותות שלך. שני סגנונות הצילום יכולים להתאחד ולצייר דיוקן הרבה יותר ממדי של האירוע, כזה שמסקרן ומנצנץ.

לוקח מעט מאוד זמן לנצל צילום ייחודי שמושך את העין שלך, כל עוד הרגעים היצירתיים האלה לא חותכים את הזמן שלך עם הדברים החשובים ביותר שקורים במהלך אחר הצהריים או הערב.

צלמים

9. דע מה אתה מחפש

אם אתה מכיר היטב את הספורט שאתה מצלם, זה לא ידרוש כוח מוח. צלמי ספורט שכבר חובבי המשחק יודעים מה הציבור רוצה לראות. אם אתה עדיין לא מומחה, אנו ממליצים לזרוק את עצמך לפאנדום לפחות למחקר ראשוני קטן.

טיפ זה עשוי להשתנות בהתאם להקשר של צילום הספורט שלך. אם אתם מצלמים את משחק הסופטבול של ילדכם או משחק פנים-קירי של חבר, האחווה והכיף של ההשתוללות צריכים להיות בעלי חשיבות עליונה. עם זאת, אם אתה מצלם צילומי ספורט מקצועיים ויש לך שמות ופנים לתעד, ייתכן שאתה דבק במערך שונה לחלוטין של צרכים.

10. אל תפחד להזריק זריקה

אומרים שאתה מפספס 100 אחוז מהזריקות שאתה לא מצלם. הפליטה הזו לעולם אינה מדויקת יותר מאשר בעולם צילום הספורט המקצועי. כל אירוע בשטח הוא הזדמנות של פעם בחיים. לכו תמיד על הזהב.

צלמים חובבים רבים הם שמרניים ביותר כשהם מצלמים הרחק מהאולפנים שלהם כדי לחסוך במקום כרטיס זיכרון.ד אם מדובר במשחק ארוך.

העצה שלנו היא לבוא לארוז חום. השקיעו בזיכרון רב יותר ממה שאתם צריכים בסופו של דבר. כרטיס נוסף או שניים על העומס הרגיל שלך אומר שלעולם לא תתחרט על תמונה איקונית שלא הלכת עליה באותו הרגע.

11. עקוב אחר דוגמאות מקצועיות

להיות אוהד נלהב של סוג צילומי הספורט אליו אתה שואף היא אחת הדרכים היעילות ביותר לפתח סגנון צילום אישי שהופך למצליח מבחינה מסחרית. קראו מגזינים, צפו בסרטונים ושימו לב לא רק מה פופולרי אלא גם מה שמרגש אתכם באופן אישי.

השראה ורעיונות לצילום ספורט כבר נמצאים סביבך. ברגע שתשלוט בסטנדרט, תוכל להעלות את הסגנון שלך ולעשות ספין משלך לדברים.

12. אל תסקר תמונות עד שהמשחק יסתיים

לבסוף, מה שיכול בהחלט להיות העצה החשובה והיקרה ביותר ברשימה הזו: לדפדף בתמונות שלך בזמן שעדיין מתנהל משחק סביבך זה בזבוז מוחלט של הזמן שלך. גם אם זה מחצית או שאתה נעול בפסק זמן, סביר להניח שעדיין מתרחשים המון דברים סביבך.

לא כל משימת צילום ספורט תהיה הזדמנות מצוינת ליצירה של עניין אנושי. ובכל זאת, אתה תמיד יכול לנסות לעשות מה שאתה יכול כדי ללכוד את הרגשות משתוללים סביבך. האוהדים, המאמנים, המארחים וכמובן השחקנים תמיד יעשו משהו מעניין, ובסופו של דבר תקבלו הרבה חומר בלתי נשכח מלבד הבשר של המופע המרכזי.

צלם תמונות ספורט שמוציאות אותו מהפארק

כצלם, אל תשכח שאתה יוצר זיכרונות בזמן שאתה מצלם את התמונות האלה. הטיפים לצילום ספורט שדיברנו עליהם כאן חלים כמעט על כל תרחיש בצד הטבעת. נסה את מזלך עם כל האמור לעיל בפעם הבאה שאתה בשליחות

קרא גם על איך להפוך לצלם הופעות חיות כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן