מדריך לצילום רחוב

צילומי רחוב הם צילום הכולל אירועים אקראיים או מקריים במקומות ציבוריים. זה יכול לכלול אנשים וכיצד הם מתנהגים, להפוך למסמך המתעד חיים בזמן, תקופה ומקום ספציפיים. עם זאת, צילום רחוב לא תמיד חייב לכלול אנשים או להיכנס לאנשים בפרצוף, אתה יכול גם לנקוט בגישה אסתטית על ידי התבוננות במבנים, אדריכלות, צבעים, אורות וצורות.

חלוצים על ידי אנשים כמו פול מרטין, ישנם מספר צלמים מפורסמים אחרים הידועים בצילומי רחוב, כולל אנרי קרטייה-ברסון, ווקר אוונס, גארי וינוגרנד וטוני ריי-ג'ונס. עיין בכמה מהתמונות שלהם, ותמצא השראה, כמו גם תוכל להבחין כיצד אופנה השתנתה במהלך השנים.

באיזו מצלמה עלי להשתמש עבור צילומי רחוב?

המצלמה – זה תלוי בך במה אתה משתמש. יש הממליצים להשתמש במצלמה קטנה וכמויות מינימליות של ערכה, אבל צלמי רחוב אחרים השתמשו במכשירי DSLR גדולים יותר כמו Nikon D5, ואפילו במצלמות עם אקדח פלאש – בקושי עדין! ברוס גילדן [1] מפורסם בשימוש בפלאש בצילומי הרחוב שלו. 

מעמד חצובה לתמונות

אתה יכול להשתמש בכל מצלמה שיש לך איתך, יהיה זה סמארטפון, מצלמה אמיתית (יותר כיף), ולהשתמש בפוקוס אוטומטי (בהנחה שלמצלמה יש את זה). אולי תעדיף להשתמש במצלמה עם עינית אופטית או אלקטרונית, כגון מצלמה דיגיטלית או מצלמה ללא מראה, או אולי תעדיף "לצלם מהמותן" ולהשתמש במצלמה עם מסך מוטה, כדי שתוכל לצלם מלמטה או גבוה למעלה.

כיצד עלי להתכונן לצילומי רחוב?

אולי זה מובן מאליו, אבל ודא שסוללת המצלמה שלך טעונה, ולכרטיס הזיכרון שלך יש הרבה מקום. ודאו גם שלטלפון הנייד שלכם יש מספיק טעינה למקרה שתזדקקו לו. העיקר להכיר את המצלמה שלך ולהשתמש במצלמה שברשותך, אם יש לך בחירה בין דגמים שונים, השתמש במצלמה שמביאה לך הכי הרבה שמחה, או שהכי נוח לך להשתמש במרחבים ציבוריים. מבחינת נוחות, לבשו בגדים נוחים, ומכיוון שסביר להניח שתלכו הרבה, וודאו שאתם נועלים הנעלה נוחה.

ודאו שאתם מכירים את הסביבה שאתם מצלמים, אולי זה הגיוני להסתובב באזור עם המצלמה בכיס בפעם הראשונה שאתם הולכים למקום כדי לראות אם אתם יכולים לראות מקומות טובים לצילום, כמו גם להעריך עד כמה האזור בטוח. אל תדאג לגבי מזג האוויר, צילום כשיורד גשם או כשחושך, בלילה, יכול להוסיף רמה חדשה לגמרי של אווירה לתמונה.

ארבעה שלבים "פשוטים" לצילום רחוב

1 – תראה

זה לא טוב לנסות לעשות צילומי רחוב אם אתה בוהה בטלפון שלך. הנח את הטלפון שלך והחזק את המצלמה שלך, מוכן לצלם בעת הצורך. התבוננו וצפו באנשים, הביטו סביבכם, ראו אם יש מראות מעניינים שיכולים לשלב כדי ליצור תמונה מעניינת. אתה יכול לחפש מיקום זה לצד זה, בין הנושא, כגון אדם והסביבה, זה יכול להיות צבעים תואמים, או צבעים מנוגדים. היזהרו אחר אנשים מעניינים, רחובות, אמנות ומבנים, או כל דבר אחר שיכול ליצור קומפוזיציה או מכשיר מסגור מעניין. טיפ זה שימושי גם עבור צילום טיולים.

2 – רגע

סבלנות היא המפתח. היו מוכנים שמשהו יקרה בכל עת וצפו לבלתי צפוי. לעתים קרובות, תצטרך לחכות שמשהו יקרה. או המתן עד שהאדם הנכון ייכנס לסצנה או לפריים. פעמים אחרות אולי תצטרך לעבור למיקום אחר, או למסגר את הסצנה אחרת על ידי הזזת המצלמה שלך, עד שתמצא משהו שנראה מעניין. פעמים אחרות תחכו שהאור יביא אלמנט נוסף לסצנה.

3 – הצמד

צלם את התמונה והשתמש במהירות סגר מהירה מספיק (1/200 שניות), השתמש בצמצם בהיר מספיק (f/2.8 או דומה), השתמש בכל מהירות ה-ISO הדרושה כדי לשמור על מהירות התריס שלך מהירה מספיק. לרעש אין חשיבות רבה מדי בצילומי רחוב, וחשוב יותר לתפוס את הרגע, מאשר לדאוג לרעש. בנוסף, אתה תמיד יכול להמיר את התמונה לשחור לבן אם הרעש מוגזם.

צילום טיולים

4 – ערוך (זה אופציונלי)

אם תרצה, תוכל להציג את התמונות שלך כפי שהן, במיוחד אם אתה מעוניין יותר בצילום 'דיווח' או פשוט תיעוד של האנשים והמקומות שאתה רואה, אבל בשביל ההשפעה הגדולה ביותר, סביר להניח שתרצה ערוך את התמונות שלך, בין אם זה בשביל ניגודיות או כדי להגביר צבעים, או כדי לחתוך את התמונות שלך, או אולי תרצה להמיר את התמונות שלך לתמונות בשחור-לבן (מונוכרום). גלה כיצד לגרום לתמונות הרחוב שלך לבלוט באמצעות "תוכנת עריכה".

תרגול מביא לשלמות

אל תתייאש, זה דורש הרבה תרגול, וככל שהחיים מתגלגלים לפניך, לפעמים תקבל תמונה בולטת, ובפעמים אחרות, מספר תמונות רגילות, שעלולות להיות אפילו משעממות. לעתים קרובות זה המקרה עם רוב התמונות, ואתה לא צריך לדאוג לגבי זה. צלמים מקצועיים ומבוססים לא מציגים את התמונות הממוצעות שלהם, אבל אין ספק שיש להם מאות, אם לא אלפי תמונות רגילות.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן