איך להפוך לצלם מקצועי

שוק הצילום המקצועי הולך ומצטמצם, העמלות הולכות וקטנות ויש הרבה תחרות – אז לעשות מזה קריירה אומר שאתה צריך להתבלט באיזשהו אופן. ניתן להשיג זאת באמצעות פיתוח סגנון צילום משלך, אך מדגיש את החשיבות של להיות תמיד מקצועי ובעל הגישה הנכונה כדי להתאים את הכישרונות היצירתיים שלך.

עליך לספק את העבודה שלך בזמן, בהתאם להנחיות של הלקוח ולהביא את מכלול הכישורים שלך להצעת הצילום שלך. יותר ויותר, היכולת להוסיף מיומנויות נוספות כגון יצירת סרטים היא יתרון משמעותי. אם החלטתם שקריירת צילום היא בשבילכם ואתם מוכנים לעבודה הקשה שלפניכם, תצטרכו לבצע את הצעדים הבאים.

צִיוּד

קבל קצת ניסיון בעבודה בצילום

כמו ברוב הקריירות, תגלו שניסיון עבודה הוא האמצעי הטוב ביותר להבין איך זה בעצם עבודה כצלם מקצועי. עם זאת, במקום לבזבז זמן בחיפוש אחר ניסיון בעבודה עם מעסיקים גדולים, כדאי לדבר עם צלמים מקומיים באינטרנט באמצעות טוויטר או לינקדאין – לקבלת טיפים, ראה מדיה חברתית וחיפוש עבודה. הסיבה לכך היא שסביר יותר שתזמינו לסייע לצלם ליום אחד או במהלך אירוע שהוא מסקר מאשר לזכות בהתמחות מסורתית בצילום של שבוע או חודש.

הפק את המקסימום מכל חוויה שמוצעת לך – גם אם היא לא בתחום הצילום הספציפי שבו אתה מעוניין. זה הזמן המושלם לשאול שאלות, ללמוד שיטות צילום ולבנות את רשת הקשרים שלך. אתה יכול לשקול מפגשי סקירת תיקים, שכן זה יציג את עבודתך בפני מומחים ונציבים בתעשייה.

לבסוף, אתה יכול לפתוח בלוג או אתר משלך ולהעלות את העבודה שלך באינטרנט. זה ידגים את הכישרון שלך, את היכולת להשתמש בתוכנת צילום ויספק גישה מיידית לתיק העבודות שלך. נצל את הקהילה המקוונת על ידי מעקב אחר בלוגי צילום אחרים ושימוש במדיה חברתית לרשת ולמצוד הזדמנויות.

עשה קורס צילום מקוון

עולם החינוך לצילום הוא עצום. אכן, יש הרבה דרכים לא פורמליות ללמוד על צילום, החל מקורסים מקוונים מומחים ועד סדנאות עצמאיות.

ללמוד תואר בצילום

בכל הנוגע לבחירת תואר צילום, כדאי להקדיש זמן לבחור אחד עם הסילבוס והמורים המכסים את התחומים שאתה רוצה ללמוד עליהם. חלק מהקורסים כוללים מודולים מומחים שעשויים לחפוף לתחומי העניין שלך בקריירה. ברגע שאתה מגיע לסוף הקורס שלך, חקור מה אני יכול לעשות עם התואר שלי בצילום?

צלם פורטרטים

בשלב זה, אתה יכול גם לחשוב אילו קורסים עשויים לתמוך בצעדים הבאים שלך אם תחליט על המשך לימודים. אם אתה מתכוון להתקדם לרמה לתואר שני, ודא שאתה משתתף ביום פתוח באוניברסיטה (כולל אירועים וירטואליים) כדי להעריך את המתקנים ולפגוש את הצוות.

מצא עבודה בצילום

כצלם מקצועי בדרך כלל תתמקצע בתחום מסוים, כגון:

 • ארכיטקטורה
 • מִסְחָרִי
 • אירועים
 • מִשׁפָּחָה
 • אופנה
 • אומנות גבוהה
 • מִשׁפָּטִי
 • בית ספר
 • חֲתוּנָה
 • חַיוֹת בַּר
 • מתחת למים.

לחלופין, אתה יכול לשלב את תחומי העניין שלך בצילום ועיתונות כדי להיות צלם עיתונות – או טלוויזיה כדי להפוך למפעיל מצלמות טלוויזיה. כל אחד מהתפקידים הללו דורש סגנון ומיומנויות שונה. צלמים ברחבי התעשייה משתמשים במגוון ציוד, עובדים עד שעות שונות במקומות שונים, עם נסיעות החל ממקומיות ועד גלובליות.

לדוגמה, כצלם בית ספר אתה עשוי לעבוד בתוך מחוז או אזור, בעוד כצלם חיות בר תצטרך לנסוע לבתי גידול במדינות אחרות ובתנאי סביבה. בגלל זה, מציאת ניסיון עבודה המותאם לשאיפות שלך היא חיונית. כשאתה מחפש את התפקיד הראשון שלך, אתה יכול לשקול לעשות התמחות בצילום ברמה 3 (עוזר צילום) ולבנות את החוויה שלך כך. אתה יכול לעבוד עבור סטודיו יצירתי קטן או ארגון מסחרי או ממשלתי גדול יותר. באמצעות מצלמות דיגיטליות או מצלמות סרטים, אתה יכול לקבל משימה להפיק תמונות סטילס או וידאו במגוון הגדרות.

הפוך לצלם עצמאי

מחקר MoneySupermarket.com על הערים הטובות ביותר בבריטניה לפרילנסרים חשף כיצד כמעט עשירית (9%) מהפרילנסרים בבריטניה עובדים בתת מגזר המדיה הווידאו, הצילום והשמע. זה מראה כיצד מספר גדל והולך של צלמים הם עצמאים, וזה משהו שתצטרך לקחת בחשבון כשאתה מתחיל את קריירת הצילום שלך.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן