הפוך לצלם פורטרט: מדריך קריירה

האם עלי להיות צלם פורטרט?

צלמי פורטרטים מצלמים אנשים, בנפרד או בקבוצות. הם עשויים להתמחות בסוגים ספציפיים של דיוקנאות, כמו חתונות, אירועים או דיוקנאות בכירים לתלמידי תיכון. בדרך כלל, צלמי פורטרטים גם עורכים ומדפיסים את התמונות שהם מצלמים עבור לקוחות.

צלמים הם לרוב עצמאים ועשויים לעבוד בסטודיו שלהם או במקום. הם מקדמים את העסק שלהם על ידי הצגת תיק הצילום שלהם ללקוחות פוטנציאליים. לצלמים עצמאיים יש לוחות זמנים גמישים, אך העבודה עשויה להשתנות בהתאם לתקופת השנה. לדוגמה, יש צורך עצום בצלמי דיוקנאות חתונות בקיץ, אבל אין הרבה ביקוש בפברואר.

צילום פורטרט

דרישות קריירה

רמת תואר: אין; שיעורים או תואר ראשון עשויים לשפר את סיכויי העבודה

תחום תואר: צילום

ניסיון: ניסיון ברמת התחלה כעוזר צלם

מיומנויות מפתח: יצירתיות; עין חדה לפרטים; מיומנויות בינאישיות ושירות לקוחות; אחיזה חזקה של צבע, קומפוזיציה ותאורה; מיומנות בתוכנת עריכת תמונות, מדפסות באיכות גבוהה והתקני אחסון כמו כרטיסי זיכרון וכונני הבזק; מומחיות בהפעלת מצלמות דיגיטליות, ציוד תאורה באולפן וכלי צילום אחרים

שכר חציוני: (2018) $34,000 (לצלמים באופן כללי)

להיות צלם פורטרטים

קריירה כצלם פורטרטים מבוססת רבות על כישורים.

שלב 1: למד מיומנויות טכניות

צלמי פורטרטים שואפים צריכים ללמוד להשתמש בכלים טכניים, כגון מצלמות דיגיטליות, עדשות וציוד תאורה. רוב התמונות נערכים באמצעות תוכנות מחשב, ולכן ידע בתוכנות עריכה חיוני. מיומנויות אלו נלמדות בבתי ספר מקצועיים, בתי ספר לאמנות ואוניברסיטאות ארבע שנים. צילום הוא מקצוע נפוץ, ובתי ספר מסוימים מציעים גם ריכוזים ותכניות תעודה בפורטרט. סטודנטים לצילום עוברים קורסים בתאורה, צילום סטודיו וצבע. הם גם משלימים עבודת סטודיו והתמחויות.

לקחת קורסים עסקיים. צלמי סטודיו עצמאים חייבים לדעת לחייב לקוחות, לעקוב אחר חשבוניות ולהעסיק עובדים. מכיוון שאולפני צילום מתנהלים כמו עסקים קטנים, צלמים שאפתנים עשויים למצוא את זה מועיל לקחת קורסים בעסקים, פיננסים וניהול.

צילום דיוקן

לקחת קורסי שיווק. לימודי בחירה בשיווק עוזרים לצלמי פורטרטים שואפים ללמוד כיצד לשווק ביעילות את השירותים שלהם לציבור. ידע בשיווק בסיסי חיוני להבטחת לקוחות והכנסה אמינה.

בניית תיק עבודות. כל הצלמים המקצועיים צריכים תיקי עבודות המדגימים את הדוגמאות הטובות ביותר לעבודתם. צלמים שואפים יכולים להתחיל לבנות את תיקי העבודות שלהם במהלך הלימודים כדי להגדיל את סיכויי התעסוקה שלהם עם סיום הלימודים. צלמים רבים מפרסמים את תיקי העבודות שלהם באינטרנט לגישה נוחה למעסיקים.

שלב 2: צברו ניסיון

יש אנשים שצוברים ניסיון על ידי הגשת מועמדות לעבודה כעוזרי צילום. עוזרי צילום מספקים תמיכה טכנית ואדמיניסטרטיבית לצלמים מבוססים. תפקידים אלה זמינים לעתים קרובות בצורה של התמחות. תפקידי העבודה יכולים לכלול עריכת תמונות, הובלת ציוד, סיוע במהלך צילומים וביצוע צילומים באופן עצמאי. תפקיד זה מאפשר לאנשים בתחילת דרכם ליצור קשרים בשטח. עם הזמן, צלמים יכולים לשפר את כישרונותיהם על ידי התנסות בתנוחות שונות, אפקטי תאורה והגדרות מצלמה.

המשך בבניית תיק עבודות. כאשר צלמי פורטרטים מתחילים לחדד את כישוריהם ולרכוש ניסיון בתחום, עליהם להמשיך ולפתח תיק עבודות. תיק העבודות המעודכן צריך להציג מומחיות במגוון סוגי ואלמנטים צילומיים, כמו דיוקנאות חתונה ותאורת סטודיו.

שלב 3: השג הסמכה

צלמי פורטרטים עובדים בדרך כלל בסטודיו ולרוב מנהלים עסקים משלהם. אחת הדרכים להפגין מקצועיות ולמשוך לקוחות פוטנציאליים היא לקבל הסמכה. Professional Photographers of America מנהלים את הסמכת צלם מקצועי מוסמך. קבלת הסמכה זו כרוכה במעבר בחינה והגשת תיק עבודות המכיל 15 תמונות.

שלב 4: המשך את ההשכלה שלך לקידום קריירה

צלמי דיוקנאות מקבלים הכשרה ארוכת טווח בעבודה לאורך הקריירה שלהם, אך לימוד קורסי המשך עשוי גם להועיל. קורסי המשך מודיעים לצלמים על ההתקדמות הטכנולוגית במצלמות דיגיטליות ותוכנות עריכה. צלמים יכולים גם להישאר מעודכנים לגבי אסטרטגיות צילום עסקיות ואסטרטגיות שיווקיות וללמוד על טכניקות חדשות מאנשי מקצוע אחרים בתחום. אפשרויות השתלמות נמצאות באמצעות סדנאות חד-יומיות, סמינרים ושיעורים המוצעים על ידי צלמים אחרים, בתי ספר או עמותות צילום.

צלם פורטרטים

להיות חבר בארגון מקצועי. הצטרפות לארגון מקצועי, כמו הצלמים המקצועיים של אמריקה, מספקת גישה למגוון הזדמנויות ללימודי המשך, כולל סדנאות ושיעורים מקוונים. יתרונות נוספים של חברות כוללים אפשרויות ביטוח, רישומים מקצועיים ושירותי ניהול מצגות.

צלמי פורטרטים צוברים את הכישורים הדרושים להם באמצעות הכשרה וניסיון בכיתה כחלק מתכניות מקצועיות, בתי ספר לאמנות או מכללות ואוניברסיטאות. זה מכין אותם להשכלה מתמשכת, הסמכה מקצועית וחברות בארגונים מקצועיים שבהם זמינים לעתים קרובות נטוורקינג, עסקים קטנים ומשאבים נוספים.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן