5 תוכנות עריכת התמונות הטובות ביותר 

תמונות נהדרות מספרות סיפורים. בעוד שהמצלמה שלך מצלמת רק דרך אחת לספר סיפור, אתה יכול לתת לה זוויות מרובות בפוסט-פרודקשן. לפיכך, אתה צריך את הכלים הנכונים כדי לערוך את התמונות שלך. במאמר זה, נדון בתוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר עבור חלונות שבה תוכל להשתמש למטרות שונות בהתאם לצרכים שלך. בין אם אתה צריך לצבוט קצת את התמונות שלך כדי להעלות לחשבונות המדיה החברתית שלך, או צריך אותן לצילום מקצועי, יהיו לך אפשרויות.

1. תמונה במאי חיוני

תמונה במאי חיוני היא תוכנת הכל-באחד לעריכת תמונות למתחילים. יש לו כמה תכונות הדומות ל- Lightroom ו- Photoshop, כמו עיבוד תמונות ושיפור תמונה.

תכונות נוספות שהתוכנה מציעה הן עריכת שכבות אינטואיטיבית, תבניות מוכנות לשימוש, מאות מסננים, מסגרות ושכבות-על. יתר על כן, אתה יכול להחיל מסכות ואפקטי תמונה, להתאים את הצבעים, לשלב מספר תמונות ולבצע עריכה בסיסית כמו הוספת טקסט או חיתוך התמונה.

במאי צילום מאפשר לך גם להסיר אובייקטים מתמונות, לתייג פרצופים ולהוסיף אפקטים של טשטוש. אם אתה עורך דיוקנאות, אתה יכול להשתמש בתכונות ייפוי הפנים שלו. אתה יכול גם לייבא תמונות Shutterstock [1]  ו-Getty אם אתה צריך אותן לרקע או כדי להוסיף סוג של אפקט לתמונות שלך.

צלם פורטרטים

כל התכונות הללו נגישות בגרסה החינמית. עם זאת, אתה יכול לקנות את תוכנית המנוי החד-פעמית שלו כדי לגשת לתכונות המופעלות על ידי AI כמו החלפת שמיים, אנימציית GIF ועוד. בנוסף, התוכנה מתעדכנת באופן קבוע ומציגה תכונות חדשות. הוא מציע מספר מדריכים כיצד לערוך את התמונות שלך בדרכים שונות. לפיכך, אם אתה מתחיל, אתה יכול לבחור תוכנה זו כדי להתחיל.

2. פוטר

Fotor היא תוכנה חינמית מבוססת אינטרנט לעריכת תמונות המיועדת במיוחד למתחילים. יש לו גם גרסאות לנייד וגם לשולחן העבודה, והוא מאפשר לך לבצע עריכה בסיסית. חלק מהתכונות שבהן אתה יכול להשתמש כדי לצבוט את התמונות שלך הן חיתוך, הטיה, סיבוב ויישור.

אתה יכול גם ליצור קולאז'ים של התמונות שלך, להמיר קבצי גלם, לשפר את התמונות שלך, להוסיף מסננים, מסגרות וגבולות, לשפר את מראה התמונות ולהוסיף אפקטים של טשטוש. כדי לקבל גישה לתמיכת ה-HDR המלאה שלו, תצטרך לקנות את הגרסה בתשלום שלו.

3. Adobe Lightroom

Adobe Lightroom הפכה לאחת מתוכנות עריכת התמונות הסטנדרטיות כפי שרוב הצלמים המקצועיים משתמשים בה וממליצים עליה בימים אלה. כל גרסאות שולחן העבודה שלו בתשלום, אבל אתה יכול להשתמש באפליקציה לנייד שלה בחינם, שמגיעה עם כמה תכונות נהדרות גם כן.

ל-Adobe Lightroom יש שתי גרסאות שונות: Lightroom ו-Lightroom קלַאסִי. האחרון מיועד לצלם מקצועי. זה מאפשר להם להזמין אנשים אחרים לעבוד על התמונות ולשתף אותם על ידי יצירת קישור עבורם. מצד שני, Lightroom מיועד למתחילים – שרציניים ללמוד צילום – ומציע את כל התכונות שאתה צריך כדי לערוך את התמונות שלך.

כדי להתחיל לערוך את התמונות שלך, תוכל לייבא את הקבצים שלך מהמכשיר או מהענן לספריית Lightroom. זה מאפשר לך לבצע תיקון עדשות, לתקן את הצבעים והאורות של כל התמונה או של אזור נבחר, ולשפר את הפרטים.

היא שומרת תיעוד של הקבצים המקוריים שלך וכל העריכות שאתה מבצע בתמונות, אתה יכול לגשת אליהם מלשונית ההיסטוריה ולהשוות את העריכות גם לתמונה המקורית. יתר על כן, ישנן מספר הגדרות קבועות מראש הזמינות בספריית האפקטים של Lightroom שבהן תוכל להשתמש כדי להוסיף אפקטים שונים לתמונות שלך באופן מיידי. 

אתה יכול גם לשמור עריכה משלך כהגדרות קבועות מראש כדי להחיל אפקטים דומים על מספר תמונות בו-זמנית. זה מאפשר לך לתייג תמונות, הן באופן ידני והן באופן אוטומטי, בעזרת AI. זה נעשה על סמך מיקום ותאריכים. זה חוסך לך הרבה זמן והופך את זה לפשוט מאוד לחפש את הקבצים שלך מאוחר יותר. התוכנה תואמת ל-Wחלונות 10 (64 סיביות) ואילך.

4. AI Luminar

Luminar AI הוא גם כלי בתשלום ללא גרסה חינמית זמינה. הוא מופעל לחלוטין באמצעות AI. זה מאפשר לך להתאים את הקומפוזיציה, האורות, הצבעים והפרטים, ואפילו להחליף את השמיים. אתה יכול לערוך או לשפץ את התמונות שלך כדי לקבל תוצאות נהדרות מבלי להתאמץ. זה מגיע עם הרכב AI, Atmosphere AI, Iris AI ו-Body AI.

יתר על כן, הוא מגיע עם מספר תבניות מוכנות מראש שנוצרו על ידי צלמים מקצועיים כדי לקבל תוצאות מיידיות באיכות גבוהה. סוגי האפקטים השונים שתוכלו להוסיף לתמונות שלכם כוללים שמיים מוגדלים, קרני שמש, מצב רוח דרמטי, גוון, מט, מיסטי, זוהר וגרגירי סרט מהחלק היצירתי של לוח המחוונים.

אתה יכול גם לערוך כל אזור ספציפי של התמונות במצב דיוקן כמו פנים, עור וגוף. יתר על כן, אתה יכול לתקן תמונות מעוותות ולהסיר סטיות כרומטיות מהמדור המקצועי.

פָּנוֹרָמָה

התוכנה אינה הרסנית, מה שאומר שכל השינויים שתבצע בתמונות שלך הפיכים. אם ברצונך להוסיף את האפקטים של Luminar AI, אך לערוך את התמונות שלך בעצמך ללא עזרת תכונות המופעלות על ידי AI, תוכל להשתמש בתוכנה זו כתוסף עבור Lightroom או Adobe Photoshop.

 5. Darktable

Darktable היא תוכנת קוד פתוח חינמית, מה שאומר שהיא נוצרה על ידי קהילה של אנשי מקצוע בתוכנת צילום שכל אחד עם הכישורים הנכונים יכול לערוך. זה הכי טוב למתחילים, סטודנטים וצלמים מתחילים שמוכנים ללמוד הכי הרבה בלי הרבה השקעה ראשונית.

התוכנה ניתנת להשוואה עם Adobe Lightroom מכיוון שיש לה תכונות דומות רבות. בנוסף, זה לא הרסני, כך שהתמונה המקורית שלך בטוחה. בנוסף, הוא מגיע עם תכונות כמו בחירה, עורך מטא נתונים, תיוג וייצוא קבצים שמקלים על ניהול הקבצים. אתה יכול גם למיין את הקבצים המיובאים שלך לפי מגוון מסננים. תכונות אלה זמינות בכרטיסייה Lighttable.

תכונות העריכה כמו התאמת העקומה, הטון, החשיפה, הניגודיות,רמת ה-RGB, רעש, אובך, תיקון עדשות, חדות, ויגנטיות, מיסוך ועוד זמינות כולן בכרטיסייה Darktable; שלא לדבר, זה מגיע גם עם הגדרות קבועות מראש.

תוכל גם להתאים את איכות ההדפסה על ידי התאמת ההגדרות באפשרות ההדפסה אם יש לך מדפסת צילום בעלת ביצועים גבוהים זמינה. למרות שיש עקומת למידה בתוכנה זו, אתה יכול להוריד את המדריך למשתמש כדי להבין את רוב התכונות.

מצא את התוכנה הטובה ביותר עבור צורכי עריכת התמונות שלך

כדי להתחיל לערוך את התמונות שלך, אתה צריך את הכלי הנכון. בהתאם לצרכים ולרמת הכישורים שלך, אתה יכול להחליט איזה מכלי עריכת התמונות שדנו בהם יעבוד הכי טוב בשבילך.

לדוגמה, אם אתה מתחיל, אתה יכול לשקול לבחור ב-Darktable או ב-PhotoDirector Essential, מכיוון שכלים אלה דומים לאלה בתשלום ומציעים כמה תכונות נהדרות. יתר על כן, אם אתה רק צריך לשנות קצת את התמונות שלך, אתה יכול לנסות את Fotor. וכשאתה סוף סוף מוכן לקחת את הצילום שלך לשלב הבא, אתה יכול לשקול להשקיע בכלים בתשלום.

אולי תרצה גם לעיין במדריך שלנו לצלם תמונות פנורמיות למידע נוסף וטיפים.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן